14.3 C
Pszczyna
niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze artykuły

  Rodzaj ubrań na jesień

  Polipropylen czy Poliester – jaki rodzaj materiału ubrań wybrać na jesienny trening poza domem?

  W lato, gdy temperatura na dworze pięknie rozgrzewa nasze ciało, przeważnie zwracamy uwagę na to, aby ubrania podczas treningu były przewiewne oraz by nie przeszkadzały nam w wykonywaniu ćwiczeń.

  Jak to jednak wygląda z perspektywy jesienno-ziomowej pory roku?
  Odzież powinna nas przede wszystkim uchronić przed czynnikami atmosferycznymi. 
  W trakcie zakupów powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonana odzież, którą potencjalnie chcemy zakupić. Ponieważ nie zawsze cena równa się jakość, a jakość równa się cena.

  Dzięki naszej czytelniczce, która zna się w temacie ubrań możemy rozdzielić materiały na polipropylen, bawełniane oraz poliestrowe. Czym się różnią?
  Polipropylen jest to lekki materiał, który łatwo uszkadza się przez promieniowanie UV. Posiada tak zwane kanaliki kapilarne, których zadaniem jest odprowadzanie wody z ciała w trakcie treningu. Często stosuje się go w połączeniu z jonami srebra, które hamują zapach potu.
  Materiał ten stosuje się najczęściej do produkcji odzieży termoaktywnej.

  Bawełna dobrze sprawdza się w trakcie lekkich treningów takich jak np. joga czy rozciągania. Jest to lekki materiał, który pozwala skórze oddychać. Minusem bawełny jest fakt, że pochłania wilgoć z ciała, przez co w trakcie intensywnego treningu staje się mokra i niewygodna.

  Poliester to najtańszy rodzaj materiału jaki możemy dostać na rynku i najczęściej stosowanym materiałem sprzedawanym w sklepach sieciowych. W ubraniach z tym materiałem możemy najczęściej ćwiczyć na siłowni oraz świeżym powietrzu. Jej największym problemem i minusem jest elektryzowanie się, co jest najbardziej uciążliwe w przypadku kobiet z długimi włosami. Dodatkowym minusem jest fakt, że poliester jest tkaniną, która nie oddycha. Oznacza to, że w tym materiale będziemy się bardzo pocić, a po ściągnięciu będziemy cali mokrzy.

  Podczas wybierania ubrania, na co należy zwrócić swoją uwagę?
  Jeżeli zamierzacie uprawiać sport na dworze pamiętajcie, aby zwrócić uwagę na to, czy ubrania posiadają membrany (tkz. membrany sportowe). One najbardziej dedykowane są dla osób, które często uprawiają sport, ponieważ zawierają pory, które nie przepuszczają wody w ulewną pogodę, a za razem pozwalają skórze oddychać.

  Jak oceniasz artykuł?
  +1
  30
  +1
  432
  +1
  120
  +1
  85
  +1
  75
  +1
  58
  +1
  2

  Latest Posts

  spot_imgspot_img

  Zobacz

  spot_imgspot_img
  error: Treść jest chroniona prawem autorskim.