20 C
Pszczyna
piątek, 24 maja, 2024
spot_img
More

  Najnowsze artykuły

  Babia Góra – Diablak 1725 m n.p.m.

  Wraz ze znajomymi wyruszyliśmy w podróż na Babią Górę z Przełęczy Krowiarki czerwonym szlakiem. Szacowany czas 2,5 godziny.

  Babiogórski Park Narodowy

  Pierwszy odcinek trasy

  Przy Przełęczy Krowiarki znajduje się duży parking dla samochodów, gdzie koszt za dzień wynosi 20 złotych. To w tym miejscu zaczynamy podróż czerwonym szlakiem w stronę Babiej Góry (szacowany czas na dojście do celu wynosi dwie i pół godziny. 

  Podróż rozpoczyna się pięknym widokiem lasu ze ścieżką utworzoną w kształcie schodów o podłożu kamyków. Początek jest dość stromy, lecz nie warto się poddawać, ponieważ jest dużo miejsc na odpoczynek np. dla dzieci. 

  Sokolica 1367 m n.p.m.

  Sokolica 1367 m n.p.m.

  Najniższy i położony najdalej na wschód wierzchołek w północno-wschodniej grani masywu Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim. Jest to pierwszy przystanek, od którego dalsza droga staje się już tylko kamienisto – piaszczysta. 

  Z pewnych źródeł wiemy, że to tutaj rozpoczynają się piękne widoki, które można podziwiać z utworzonego tarasu podczas odpoczynku. 

  U nas widoczność była słaba, ale zdjęcia wyglądają super.

  Widok z pierwszego przystanku

  Drugi odcinek trasy

  Drugi odcinek trasy wita nas pięknymi i rozkwitającymi roślinami wierzbownicy kiprzycy. 

  Wierzbówka kiprzyca

  Od tego momentu pozostaje nam jeszcze kilka stromych podejść wśród znajdującej się kosodrzewiny. Stąd możemy dowiedzieć się, że jesteśmy już niedaleko szczytu. Nastąpiła również zmiana pogody, chwilami pojawiają się opady deszczu. 

  Ostatnie odcinki drogi

  Babia Góra – Diablak 1725 m n.p.m.

  Babia Góra Diablak 1725 m n.p.m.

  Udało nam się zdobyć najwyższy Szczyt Beskidu Żywieckiego ok. godziny 11:40. Zdecydowanie musimy się wybrać w to miejsce podczas pięknej i słonecznej pogody z wysoką widocznością. 
  Chętnie wykonamy kolejne zdjęcia i podzielimy się ponownym podejściem. 

  Ze znajomymi

  W góry warto wybrać się ze znajomymi. Jest to niezapomniana przygoda, która długo pozostanie w naszej pamięci. Tyle uśmiechów, jakie miały miejsce podczas przygody nie możemy zliczyć. Humor dopisywał nam od początku do samego końca. Wycieczka bardzo udana – każdy kto chce spróbować swoich sił – WARTO!

  Jak oceniasz artykuł?
  +1
  128
  +1
  717
  +1
  213
  +1
  200
  +1
  99
  +1
  0
  +1
  0

  Latest Posts

  spot_imgspot_img

  Zobacz

  spot_imgspot_img
  error: Treść jest chroniona prawem autorskim.