X edycja biegu o puchar Burmistrza Pszczyny 15 sierpnia

Musisz zobaczyć

Redakcja
Redakcjahttps://rowerowyblog.pl
Główny profil redakcji RowerowyBlog.pl

W niedzielę 15 sierpnia rusza dziesiąta edycja Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza.

Zawodnicy, którzy wyrażą chęć udziału w wydarzeniu, będą mieli do pokonania trasy o długości 10 lub 5 kilometrów. Na krótszym odcinku zostanie rozegrana rywalizacja Nordic Walking.
Początek wydarzenia zaplanowany został na godzinę 10:00, a biegacze jak nakazuje tradycja, wyruszą z pszczyńskiego rynku. Bieg zakończy się w okolicach Muzeum Zamkowego.

To już dziesiąta edycja najstarszego biegu w Pszczynie. Zachęcam mieszkańców do kibicowania. Nie zabraknie również biegów dziecięcych, które w tym roku odbędą się po zakończeniu biegu głównego – Informuje burmistrz Dariusz Skrobol

Jak się zgłosić?

Zapisać będziemy się mogli w niedzielę w biurze zawodów, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa oraz limitów każda osoba, będzie mogła zapisać się do jednego z biegów.

Jak zapisać dziecko?

Zgłoszenia dla dzieci będą przyjmowane w dniu zawodów w namiocie Carbo Asecura, namiot ten będzie znajdował się przed wejściem do Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie (ulica Basztowa 4).
Należy pamiętać, że udział dzieci w wydarzeniu jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma symboliczny i zasłużony medal. Dodatkowo dziecko otrzymuje koszulkę oraz drobny poczęstunek.

Liczba pakietów startowych jest ograniczona i wynosi: 300 dostępnych pakietów. Zapisy będą możliwe do godziny 10:15.

Cieszymy się, że nasze zawody mogą dojść do skutku. Zamierzamy w niedzielę przeżywać wielkie święto biegania. Liczymy na udział całych rodzin. Tym bardziej, że najbliższe zawody organizowane są po raz dziesiąty. Zapraszamy więc na okrągłe urodziny naszego biegu – powiedział Jacek Jucha, prezes Carbo Asecura.

Trasa

START – Rynek – Wojska Polskiego – przez Żorską do praku – Pokazowa Zagroda Żubrów – Żorska – Francuska – aleje parkowe – Chopina – Dunikowskiego – Matejki – Łowiecka (aż do przejazdu pod drogą 935) – Bielasa – Plebiscytowa – Sejmu Śląskiego – Musioła – Łowiecka – Miarki – Katowicka – Narcyzów – Parkowa – aleja parkowa wzdłuż Zagrody Wsi Pszczyńskiej – przez Katowicką do parku – aleje parkowe z METĄ przy Zamku.
W związku z organizacją biegu kierowcy mogą spodziewać się krótkotrwałych utrudnień w ruchu.

Więcej szczegółów na biegpszczyński.pl
Jak oceniasz artykuł?
+1
15
+1
22
+1
16
+1
5
+1
0
+1
0
+1
0
- RowerowyBlog.pl -spot_img
- Advertisement -

Ciekawe

- Advertisement -

Więcej podobnych artykułów

error: Treść jest chroniona prawem autorskim.
pl_PLPolski