4.4 C
Pszczyna
czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze artykuły

  X edycja biegu o puchar Burmistrza Pszczyny 15 sierpnia

  W niedzielę 15 sierpnia rusza dziesiąta edycja Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza.

  Zawodnicy, którzy wyrażą chęć udziału w wydarzeniu, będą mieli do pokonania trasy o długości 10 lub 5 kilometrów. Na krótszym odcinku zostanie rozegrana rywalizacja Nordic Walking.
  Początek wydarzenia zaplanowany został na godzinę 10:00, a biegacze jak nakazuje tradycja, wyruszą z pszczyńskiego rynku. Bieg zakończy się w okolicach Muzeum Zamkowego.

  To już dziesiąta edycja najstarszego biegu w Pszczynie. Zachęcam mieszkańców do kibicowania. Nie zabraknie również biegów dziecięcych, które w tym roku odbędą się po zakończeniu biegu głównego – Informuje burmistrz Dariusz Skrobol

  Jak się zgłosić?

  Zapisać będziemy się mogli w niedzielę w biurze zawodów, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa oraz limitów każda osoba, będzie mogła zapisać się do jednego z biegów.

  Jak zapisać dziecko?

  Zgłoszenia dla dzieci będą przyjmowane w dniu zawodów w namiocie Carbo Asecura, namiot ten będzie znajdował się przed wejściem do Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie (ulica Basztowa 4).
  Należy pamiętać, że udział dzieci w wydarzeniu jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma symboliczny i zasłużony medal. Dodatkowo dziecko otrzymuje koszulkę oraz drobny poczęstunek.

  Liczba pakietów startowych jest ograniczona i wynosi: 300 dostępnych pakietów. Zapisy będą możliwe do godziny 10:15.

  Cieszymy się, że nasze zawody mogą dojść do skutku. Zamierzamy w niedzielę przeżywać wielkie święto biegania. Liczymy na udział całych rodzin. Tym bardziej, że najbliższe zawody organizowane są po raz dziesiąty. Zapraszamy więc na okrągłe urodziny naszego biegu – powiedział Jacek Jucha, prezes Carbo Asecura.

  Trasa

  START – Rynek – Wojska Polskiego – przez Żorską do praku – Pokazowa Zagroda Żubrów – Żorska – Francuska – aleje parkowe – Chopina – Dunikowskiego – Matejki – Łowiecka (aż do przejazdu pod drogą 935) – Bielasa – Plebiscytowa – Sejmu Śląskiego – Musioła – Łowiecka – Miarki – Katowicka – Narcyzów – Parkowa – aleja parkowa wzdłuż Zagrody Wsi Pszczyńskiej – przez Katowicką do parku – aleje parkowe z METĄ przy Zamku.
  W związku z organizacją biegu kierowcy mogą spodziewać się krótkotrwałych utrudnień w ruchu.

  Więcej szczegółów na biegpszczyński.pl
  Jak oceniasz artykuł?
  +1
  28
  +1
  33
  +1
  22
  +1
  28
  +1
  10
  +1
  0
  +1
  0

  Latest Posts

  spot_imgspot_img

  Zobacz

  spot_imgspot_img
  error: Treść jest chroniona prawem autorskim.