8.6 C
Pszczyna
wtorek, 4 października, 2022

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach Grudzień 2021

Musisz zobaczyć

Rowerowy Blog
Rowerowy Bloghttps://rowerowyblog.pl
Główny profil redakcji RowerowyBlog.pl

Jak co roku na rynku w Katowicach pojawiła się świąteczna wystawa, gdzie nie zabrakło między innymi Disneya oraz diabelskiego młyna.

Święty Mikołaj

Mikołajki 06 grudnia postanowiliśmy świętować na rynku w Katowicach obok Teatru Śląskiego. Podczas naszej wizyty w powietrzu unosił się zimowy zapach grzanego wina, gorącej czekolady oraz zimowej herbaty z goździkami, imbirem oraz szczyptą cynamonu. 
Duża świecąca choinka na środku a wśród niej liczne stoiska z ozdobami i regionalnymi przysmakami. Oczywiście nie zabrakło również pamiątek, czy możliwości zakupu prezentu dla najbliższych.

Interaktywna wystawa dla najmłodszych

Dla dzieci przygotowane są interaktywne scenki z bohaterami Disneya oraz Mikołajem, po przyciśnięciu odpowiedniego guzika postaci te zaczynają się ruszać, śpiewać piosenki lub opowiadać bajki. Możemy również spotkać bohaterów baśni „Kopciuszka”, „Dziadka do orzechów”, „Czerwonego Kapturka” itd.

Blisko sceny, na której odbywają się występy, znajduje się lodowisko – możemy z niego skorzystać za darmo, jeżeli posiadamy własne łyżwy (istnieje możliwość wypożyczenia).

Diabelski Młyn

Dla chcących wrażeń i pięknych widoków również znajdzie się atrakcja – diabelski młyn. Daje możliwość podziwiania panoramy aglomeracji Śląskiej. 

Oczywiście nie obyło się bez pysznych grillowanych oscypków.

Całość nam się bardzo podobała. Uważamy, że warto odwiedzić to miejsce, a czasu zostało mało! Koniec jarmarku przypada na 22 grudnia tj. środa.

Jak oceniasz artykuł?
+1
20
+1
34
+1
21
+1
18
+1
10
+1
0
+1
0
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -

Ciekawe

- Advertisement -

Więcej podobnych artykułów

error: Treść jest chroniona prawem autorskim.