17.4 C
Pszczyna
poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze artykuły

  9 Pytań i odpowiedzi dot. Koronawirusa obowiązujących w czasie wyjścia z domu oraz przemieszczania się.

  Zebraliśmy dla Was wszystkie cenne informacje dot. Koronawirusa. Z tego materiału dowiesz się na temat wszystkich pytań, które nurtują obecnie obywateli.

  Nowe zasady korzystania dot. przemieszczania się oraz wychodzenia z domu.

  1. Mój syn ma 16 lat. Czy nie może beze mnie wyjść na ulicę?

   Nie, nie może. Wszystkie osoby niepełnoletnie nie mogą wychodzić z domu bez opieki osoby dorosłej.
   Ponadto podkreślamy, że każdego obowiązuje zasada, że opuszczenie domu możliwe jest tylko w trzech przypadkach:
  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się na zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

  2. Czy mogę iść na spacer do lasu lub jechać tam rowerem, skoro parki są zamknięte?

  Należy unikać miejsc, gdzie gromadzą się ludzie i nie narażać się na ryzyko zachorowania. OStatnie doświadczenia pokazują, że lasy to niestety miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się wielu osób, a tym samym zwiększenia szans na zakażenie.

  3. Czy będę mógł wejść do parku, gdy nie będzie w nim ludzi?

  Nie. Wprowadzamy całkowity zakaz poruszania się po parkach, bulwarach, ogródkach jordanowskich, ogrodach botanicznych i zoologicznych.

  4. Czy bulwary wiślane będą zamknięte?

  Tak.

  5. Czy mogę skorzystać z rowerów miejskich?

  Nie. Wprowadzony jest zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich.

  6. Mam podopiecznego, który jeździ na wózku inwalidzkim. W jaki sposób mam zachować odstęp 2 metrów od niego, skoro to ja prowadzę wózek?

  Z obowiązku utrzymywania właściwej odległości od drugiej osoby zwolnieni są opiekunowie dzieci lub osób niepełnosprawnych.

  7. Jestem prywatnym przewoźnikiem – jeżdżę busem. Jakie ograniczenia na mnie ciążą?

  Od 2 kwietnia prywatni przewoźnicy musza stosować zasady, które w związku z koronawirusem stosuje już publiczny transport zbiorowy. Oznacza to, że kierowca prywatnego autokaru lub busa może w jednym czasie przewieźć tyle pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących w pojeździe. Jeśli w busie przewoźnika prywatnego jest 20 miejsc siedzących, to na pokład może jednorazowo wejść maksymalnie 10 osób.

  8. Czy w taksówce mogą jechać dwie osoby plus kierowca?

  Tak. Obostrzenia nie dotyczą samochodów osobowych.

  9. Czy mogę wyjść na spacer?

  Aktywność na zewnątrz powinna być ograniczona do minimum. Traktujemy możliwość wyjścia na zewnątrz jako niezbędny środek higieny. Wychodzimy się przewietrzyć wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujemy.

  Jak oceniasz artykuł?
  +1
  1
  +1
  2
  +1
  2
  +1
  3
  +1
  211
  +1
  77
  +1
  344

  Latest Posts

  spot_imgspot_img

  Zobacz

  spot_imgspot_img
  error: Treść jest chroniona prawem autorskim.