18.7 C
Pszczyna
niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze artykuły

  Zakaz wchodzenia do lasu… Brak podstawy prawnej?

  Rzecznik Praw Obywatelskich uważa, że zakaz wstępu do lasów i parków narodowych jest zbędny i idący za daleko w świetle innych środków podjętych w celu zapobiegania i zwalczania epidemii COVID – 19. 

  Na stronie internetowej RPO podkreślono informację, iż Rzecznik Praw Obywatelskich dostrzega, że „Wielu obywateli nie przestrzega podstawowych zasad ostrożności i mimo apeli władz, a nawet zakazów prawnych, spotyka się w grupach na świeżym powietrzu w celach towarzyskich”.

  Niestosowanie się części społeczeństwa nie może wpływać na zakaz dla osób przestrzegających prawa tym bardziej, gdy chodzi o korzystanie z podstawowych praw i wolności, takich jak wolność poruszania lub przemieszczania się pod pretekstem dbałości o własne zdrowie – psychiczne i fizyczne.

  Należy pamiętać również, że Konstytucja pozwala na ograniczenie wolności obywatelskich tylko i wyłącznie na mocy ustawy. Jak wiemy decyzje o zakazie wstępu do lasów nie wynikają z żadnej ustawy, czy więc jest to prawomocny zakaz?

  Jak się dowiadujemy Rzecznik opisał swoje wątpliwości w piśmie do Ministra Środowiska apelując tym samym o uchylenie pozbawionych podstaw prawnych o decyzji wprowadzających generalne zakazy wstępu na tereny Lasów Państwowych oraz do parków narodowych.

  Co z tego wyniknie? Śledzimy informację na bieżąco…

  Jak oceniasz artykuł?
  +1
  0
  +1
  0
  +1
  0
  +1
  1
  +1
  133
  +1
  87
  +1
  543

  Latest Posts

  spot_imgspot_img

  Zobacz

  spot_imgspot_img
  error: Treść jest chroniona prawem autorskim.