8.6 C
Pszczyna
wtorek, 4 października, 2022

Plac Farski na Rynku w Lędzinach

Musisz zobaczyć

Rowerowy Blog
Rowerowy Bloghttps://rowerowyblog.pl
Główny profil redakcji RowerowyBlog.pl

Odwiedziliśmy Plac Farski oraz restaurację Śląskie Niebo na rynku w Lędzinach po rewolucjach Pani Magdy Gessler.

Gdzie się znajduje

Pomimo że Lędziny to miasto odwiedzane przez nas niemal co dwa tygodnie dopiero odcinek kuchennych rewolucji uświadomił nas, że w Lędzinach znajduje się plac Farski.

Dzwon i fontanna multimedialna

Tuż przed restauracją możemy zobaczyć plac, na którym znajduje się multimedialna fontanna oraz dzwon.
Dzwon ten został odlany w brązie około 1540 roku. Przez prawie pięć wieków głosił Chwałę Bogu i towarzyszył mieszkańcom Lędzin w doli i niedoli. Ostatni raz odezwał się w 2003 roku z dzwonnicy kościoła Świętej Anny w Lędzinach. Dzwon z nowym sercem znalazł swoje nowe miejsce na placu Farskim. Będzie tu nadal światkiem dziejów Miasta i jego mieszkańców.

Dzwon na placu Farskim w Lędzinach

Po wejściu do restauracji „Śląskie Niebo” – RESTAURACJA ZAMKNIĘTA

Zaraz po wejściu do restauracji powitała nas Pani Właściciel, która zaproponowała nam miejsce, w którym możemy spocząć. Odczuliśmy w dużym stopniu gościnność oraz „opiekę”, która towarzyszyła nam od momentu przyjścia, aż po samo zakończenie wizyty.

Śląskie Niebo – Wejście

Wnętrze restauracji 

We wnętrzu restauracji przeważa kolor fiołkowo – biały otoczony pięknymi kwiatami. Na ścianach widzą piękne obrazy przypominające śląskie zabawy. Ciepło, które towarzyszy zaraz po wejściu rozgrzewa pięknie zaprojektowany kominek (elektryczny), przy którym mieliśmy okazję gościć. 

Widok na kominek

Co zamówiliśmy?

Postanowiliśmy zamówić jako pierwszy posiłek „Rosół z makaronem” oraz „Żurek Śląski ze swojskim jajkiem”. Na drugie danie wybraliśmy danie z menu Magdy Gessler „Śląskie Niebo” czyli karczek zapiekany pod beszamelem z kluskami śląskimi i zasmażaną kapustą.

Żurek Śląski – pierwsze danie można spokojnie zaliczyć do kategorii „jak w domu”. Tutaj nie ma do czego się doczepić.

Śląski Żurek ze swojskim jajkiem

Śląskie Niebo – dobrze wypieczony karczek, ze słodkim beszamelem oraz zasmażaną kapustą oraz kluski śląskie. Całość komponuje się bardzo dobrze, tworząc pyszne danie, o którym długo nie zapomnimy. 

Karczek zapiekany pod beszamelem z kluskami śląskimi i zasmażaną kapustą

Nasze opinie

Plac Farski ★★★★★ – Miejsce warte odwiedzin. Przejeżdżając przez Lędziny nie mieliśmy pojęcia, że istnieje tutaj takie miejsce. Zachęcamy przyjechać na spacer w porze letniej (będzie czynna fontanna), warto dla samego widoku i odpoczynku. – Redakcja RowerowyBlog.pl

Śląskie Niebo ★★★★☆ – Mieliśmy wcześniej zarezerwowany stolik dla dwóch osób. Pani Właściciel przywitała nas bardzo ciepło i zaproponowała miejsce. Jedzenie było gorące i wyśmienite. Wystrój restauracji pierwsza klasa. Chętnie odwiedzimy te miejsce ponownie. – Redakcja RowerowyBlog.pl
Jak oceniasz artykuł?
+1
115
+1
34
+1
40
+1
31
+1
71
+1
0
+1
8
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -

Ciekawe

- Advertisement -

Więcej podobnych artykułów

error: Treść jest chroniona prawem autorskim.