Jadąc szlakiem rowerowym zaniepokoił nas straszny zapach wydobywający się zza torowiska. Podjechaliśmy bliżej i to co zobaczyliśmy przerosło nasze zdumienie.

Jadąc trasą z Tychów w stronę Oświęcimia poruszaliśmy się turystycznym szlakiem rowerowym przez las. Przejechaliśmy przez żwirownie, która znajduje się blisko rzeki “Pszczynki” na granicach między Jedliną, a Wolą (woj. Śląskie).
Podróżując dalej w stronę gminy Wola zaniepokoił nas straszny zapach, gdzie postanowiliśmy skręcić w prawo i sprawdzić skąd pochodzi.

To co zobaczyliśmy przerasta wszelkie granice… Piękny las, śpiew ptaków i wysypisko śmieci.

Wzywamy lokalne media w tym Wolanie.info oraz Pless.pl o zainteresowaniem się sprawą oraz przekazaniem zdjęć w odpowiednie służby, aby ktoś zadbał o to co się wyprawia w tutejszych lasach. Tym bardziej, że ta droga prowadzi do stawów, na które przyjeżdża bardzo dużo osób łowić ryby i przejeżdża tę trasę.
Bardzo to dziwne, że nic w tym temacie jak widać nie jest robione, gdzie tyle się słyszy. Zadbajmy o przyrodę, bo w obecnej suszy tylko tyle nam zostało.
Wzywamy Wójta Gminy Miedźna – Pana Mgr Jana Słoninka, aby również zainteresował się jak wyglądają lasy na terytorium gminy.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z obszaru zaznaczonego kolorem czerwonym na powyższej mapie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here